НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Динамо - Севастополь - 2:0. На голому класі ###

«Динамо»: М. Коваль – Даніло Сілва, Хачеріді, Селін, Тремулінас (Віда 70) – Міґел Велозу – Ярмоленко (к) (О. Гусєв 59), Аруна, Беланда, Ленс – Мбокані (Ідейє 66)

«Севастополь»: Литовка – Миколюнас, Чижов, С. Симоненко, Неплях – М. Левандовскі (к), Карноза – Ковпак (В. Коваль 82), Фарлей, Кожанов (О. Караваєв 75) – С. Кузнєцов (Жабокрицький 68)

Тренер – Олег Кононов

Судді: О. Дердо (Іллічівськ) – Є. Данильченко (Луганськ), А. Скрипка (Кіровоград) – Абдула (Харків), Дяденко (Кіровоград)

Попередження: Фарлей 69, Карноза 74

Команда київського «Динамо» проти легендарного, за назвою міста, «Севастополя» - наразі ця вивіска не є в українському футболі брендовою. Разом з тим, цей матч цілком заслуговує називатися матчем третього туру нової національної першості. Наставник кримчан Олег Кононов ще з часів, коли він працював з львівськими «Карпатами», привчив уболівальників до власного вміння давати бій вітчизняним грандам. Власне, чи варто дивуватися, що спеціалісти оцінювали шанси севастопольців на очки в матчі на «Оліпійському» досить високо?

Кононов виставив на розсуд київських глядачів свій бойовий варіант складу. Воротар – Ігор Литовка. Квартет оборонців (справа наліво) – Саулюс Миколюнас, Олександр Чижов, Сергій Симоненко і Євген Неплях. Опорні хави – капітан Маріуш Левандовскі і Артур Карноза. Останній повернувся до основи, відновившись після травми. Тріо хавбеків, які працюють на атаку, склали флангові гравці Денис Кожанов( зліва) і Олександр Ковпак (справа), а також Фарлей. Центрфорвард – Сергій Кузнєцов.

Наставник киян Олег Володимирович Блохін в своєму прагненні українізувати «Динамо» наразі допрацювався до того, що в намірі ввести до основи всіх бажаних легіонерів змушений був затикати лімітовані діри за залишковим принципом. Очевидно, не тисни на тренера динамівців ліміт, пара центральних оборонців була б звичною – Євген Хачеріді – Домаґой Віда. В нинішньому ж варіанті, коли в «старті» вперше вийшов на лівому фланзі захисту француз Бенуа Тремулінас, поруч з Євгеном зіграв його тезка Селін.

Місце у воротах традиційно зайняв Максим Коваль. Справа в обороні діяв Даніло Сілва. Опорний хав – Міґел Велозу. На краях атаки – Андрій Ярмоленко і Жермейн Ленс. Пару центральних атакувальних хавбеків за умови відсутності травмованого Дениса Гармаша склали Лукман Аруна і Юнес Беланда. Нападник – Дьємерсі Мбокані.

До стартового натиску господарів спонукав індивідуальний фланговий прохід Ленса. Жермейн не лише загострив гру. А й вніс сум'яття в оборонні лави кримчан. Поки севастопольці підлаштовувалися, кияни тим же правим краєм провели повторний наступ: Тремулінас навісив, Мбокані на пару з Беландою виграли боротьбу у воротарському майданчику, але не пробили по воротах, а відкинули м'яч на праву від себе стійку, звідки з гострого кута бив Ярмоленко. Гостей врятував, перевівши м'яч на кутовий, Литовка. Майже відразу господарі після прихованого пасу Ярмоленка п'ятою вправо провели другу атаку. На цей раз простріл Даніло перервав, вибивши «кулю» на кутовий, Симоненко. «Севастополь» відповів на увесь цей натиск миттєвим переходом з оборони в атаку після того, як суперники невдало розіграли штрафний. Фарлей протягнув м'яч до центру й справа виконав діагональ на хід Кузнєцову. Сергій невдало прийняв «кулю». Інакше, за умови, що протистояли гостям лише два суперники, він мав би шанс виходити на ворота Коваля як сам, так і асистувати комусь з двох партнерів.

Зрештою, після стартового активного відрізку гра поступово заспокоїлася, а перший у матчі гол виник у момент затишшя. Тремулінас підключився в атаку лівим краєм, трохи пофінтив перед своїм візаві Миколюнасом і віддав передачу у центр на Аруну. Лукмана чогось ніхто не зустрів і нігерієць, скориставшись мінімальною незосередженістю суперників, вистрелив метрів з 25-ти точно в кут. Динамівець застав Литовку зненацька – 1:0.

Фото - Олександр Приходько

Втім, навдивовижу легко відкривши рахунок, кияни ледь не подарували такий же легкий гол суперникові. То Даніло Сілва на своєму фланзі, відзахищавшись, випустив з-під контролю, що його пресингує Кожанов. Врешті, Денис перехопив м'яч і увірвався в штрафний майданчик господарів зліва – удар севастопольця відбив Коваль. Кияни перейшли у контрнаступ і цілком могли забити вдруге, проте Мбокані, маючи нагоду вийти сам на сам з Литовкою, опинився в мінімальному офсайді.

Врешті, приблизно з середини першого тайму динамівці розпочали другу хвилю натиску. Спершу небезпеку воротам Литовки своєю активністю створив Тремулінас. Бенуа пройшов лівим краєм, спочатку втратив м'яч, але, вступивши у відбір, повернув «кулю» собі й, віддавши передачу в центр, змістив акцент атаки на інший бік. Дуже небезпечний простріл Даніло перервав Чижов. Згодом той же Тремулінас добре подавав зліва, але Мбокані і Ярмоленка, своєчасно вийшовши з воріт, вибивши м'яч кулаком, випередив Литовка. Та загалом севастопольці , дисципліновано перекриваючи всі підступи до власних воріт, оборонялися грамотно.

З контргрою в гостей не дуже складалося, бо суперники встигали при втраті вчасно перекривати всі зони. Натомість небезпека здебільшого виникала лише після прострілів Тремулінаса. Черговий такий на 34-й хвилині гості перервали, вибивши м'яч на кутовий. Після подачі корнера справа «куля» на протилежному куті штрафного майданчика потрапила до Аруни, котрий бив на виконання в дальній верхній кут – поруч з хрестовиною.

Найдивовижніше ж сталося в заключні сім-вісім хвилин першої половини. Не дочекавшись від киян масованого наступу, гості поступово самі перейшли до позиційного натиску на господарські ворота. Моментів не створювали, але факт цей сам по собі виглядав не дуже звичним. Врешті, втихомирили кияни суперника, ледь не впіймавши його на контратаці. Ленс зряче вирізав зліва пас на Мбокані, а конголезець в дотик спрямовував м'яч у дальній кут – поруч зі стійкою. Незадовго ж до того Мбокані ледь не вивів на побачення з воротарем кримчан Аруна. Дьємерсі вже навіть входив до карного майданчика гостей, проте лайнсмен підняв прапорець, зафіксувавши в африканського нападника «Динамо» дуже сумнівний офсайд.

Перед стартом другого тайму Олег Кононов про щось впродовж хвилини спілкувався з Саулюсом Миколюнасом. Можливо, тренер давав підопічному останні настанови, як саме діяти проти зв'язки Тремулінас – Ленс. Між тим, щойно друга половина розпочалася, як севастопольці за рахунок старанного контролю над м'ячем захопили половину поля суперників і відразу ледь не зрівняли рахунок у матчі. То Кожанов небезпечно вистрелив метрів з 20-ти з позиції лівого інсайда. М'яч, зрикошетивши від ноги оборонця господарів, пролетів поруч з дальньою стійкою. При цьому Коваль врятувати команду не встигав.

Втім, вартувало киянам вперше всерйоз перейти до наступу, як їхня перевага в рахунку зросла. Після швидкої перепасовки Беланда віддав передачу на Мбокані, а той, розхитавши двох оборонців суперника, з легкістю позбувся їхньої опіки і спокійно вразив ворота Литовки метрів з дев'яти – 2:0. Конголезький нападник забиває за свою нову команду в третьому матчі поспіль.

Разом з тим, не можна сказати, що цей гол надто вивів гостей з рівноваги. Розігравши м'яч у центрі, кримчани продовжили перепасовку й змогли добратися до підступів штрафного майданчика киян. Метрів з 20-ти вистрелив низом Фарлей – м'яч після удару по центру намертво забрав Коваль. Згодом Максим спокійно впорався з пострілом Кузнєцова після навісу Кожанова справа.

Напевне, в цю мить Блохін розумів, що його команда контролює хід гри, однак дозволити підопічним заспокоїтися не міг. Тому й випустив тренер на останніх 30 хвилин замість Ярмоленка Олега Гусєва. Перейнявши в Андрія капітанську пов'язку, Олег ледь не організував третій гол. Отримавши коротку передачу на хід від Беланди зліва, Гусєв без опіки увійшов до карної зони суперника і віддав зрячу передачу на дальню стійку – непереконливий удар Ленса головою Литовка перевів на кутовий. Після подачі корнера забивати міг вже Беланда, проте й на його постріл метрів з семи воротар «Севастополя» дивовижним чином зреагував.

Перша заміна дала свій ефект миттю і, аби тримати команду в тонусі й надалі, Блохін випустив замість Мбокані Брауна Ідейє. Кононов у свою чергу майже одночасно посадив на лаву свого центрфорварда Кузнєцова, випустивши замість нього Олександра Жабокрицького. Очевидно, Олег Георгійович розумів, що потужному основному нападникові за наявних умов знайти свій шанс буде складно і надав нагоду проявити себе швидкому й технічному Жабокрицькому. Завершив же трихвилинку замін Блохін. Він ввів у гру замість Тремулінаса Домаґоя Віду. Ймовірно, перестановка пов'язана з тим, що француз ще не встиг набути оптимальних кондицій. Так чи інакше, в розташуванні «Динамо» відбулися зміни: свіжий гравець діяв у центрі оборони в парі з Хачеріді, а вліво змістився Селін.

Перед тим же, як Кононов замінив Кожанова на Олександра Караваєва, непогану атаку на ворота гостей змогли організувати Гусєв та Ідейє, а Карноза за грубий підкат проти Даніло отримав попередження. На останніх же десять хвилин тренер гостей, розуміючи, що врятувати гру буде складно, випустив на поле молодого Володимира Коваля.

Перед фінальним свистком шанс вразити ворота Литовки втретє по черзі втратили Ленс та Міґел Велозу, а в «Севастополя» ударом з меж воротарського майданчика міг розмочити рахунок Чижов. Загалом то була доволі переконлива перемога фаворита. Севастопольці не розчарували, адже їхні суперники реалізували понад половину з того, що створили. Так, свої шанси втратили Ленс і Беланда, але й епізод, коли відзначився Аруна, гольовим теж назвати складно. Іншими словами, виграв той, хто більш індивідуально майстерний і хто вміє якісніше реалізовувати створені навіть не моменти, а заготовки до них.