Динамо - Іллічівець - 1:0. Вийшли, побачили... перемогли

"Динамо" (Київ) - "Іллічівець" (Маріуполь) 1:0

"Динамо": Шовковський (к) - Даніло Сілва, Хачеріді, Драговіч, Є. Макаренко - С. Сидорчук (Аруна 67), Міґел Велозу - Ярмоленко, Беланда (Ленс 64), О. Гусєв (Вукоєвіч 89) - Мбокані

"Іллічівець": Худжамов (к) - М. Іщенко, Полянський, Ордець, Путивцев - Р. Ємельянов, О. Довгий - В. Федотов (Чурко 90+1), Р. Фомін (О. Мандзюк 85), С. Шевчук (Кулач 85) - Майкон

Тренер - Микола Павлов

Судді: Труханов (Харків) - В. Кравченко (Львів), Дробітько (Полтава) - А. Жабченко (Сімферополь), Головков (Сєвєродонецьк)

Попередження: Беланда 57, Аруна 68 - М. Іщенко 56, Майкон 62, Ємельянов 84

Вилучення: Ярмоленко 70

Все традиційно. Вздовж дороги від станції метро "Площа Льва Толстого" до НСК "Олімпійський" - безліч спекулянтів, які торгують квитками на найближчий матч по собівартості. І порожні майже на 80 відсотків трибуни стадіону. Та чи варто дивуватися? Зацитуємо вранішній пост нашого читача з ніком "Аntin-ag": "Работа менеджмента нашего клуба просто выводит из себя. До матча 6 часов, а онлайн продажи нет. Продажи через разрекламированный Приват 24 - нет. Через терминалы Приват банка - не знаю(решил не терять время на это). Барыги вчера продавали билеты по себестоимости. Браво "Динамо"! Клуб, который заботится о своих болельщиках. И это не впервой. Как вы бесите! Сегодня на Олимпийском ожидается "аншлаг". Подержим наш клуб, который всегда заботится о своих болельщиках".

До складу "Динамо". Як і очікувалося, наставник киян Олег Блохін "через два дні на третій" виставив наближений до оптимального варіант основи. Воротар - Олександр Шовковський. В обороні справа наліво - Даніло Сілва, Євген Хачеріді, Александар Драґовіч та Євген Макаренко. В опорній зоні - Міґел Велозу і Сергій Сидорчук. Під нападником Дьємерсі Мбокані грали Юнес Беланда, Андрій Ярмоленко (справа) і Олег Гусєв. Жермейну Ленсу динамівський наставник напередодні виснажливого кубкового протистояння зі свердловським "Шахтарем" дав перепочити.

Для наставника "Іллічівця" Миколи Павлова найбільшою проблемою була відсутність правого оборонця Богдана Бутка, який травмувався у попередній зустрічі з "Шахтарем". Місце Богдана змушений був перекривати номінальний центрбек Микола Іщенко, а на позиції стоппера поряд з Іваном Ордцем діяв Олексій Полянський. Зліва в обороні грав Артем Путивцев, який виступав ще у легендарному протистоянні 2010 року, коли "Динамо" розгромило азовців з рекордним результатом 9:0. В опорній зоні - Роман Ємельянов і Олексій Довгий. На вістрі атаки діяв Майкон, а під ним діяли Руслан Фомін, Віталій Федотов (справа) і Сергій Шевчук (зліва).

Початок матчу - прогнозована перевага господарів. Тиск впродовж перших чотирьох хвилин увінчався прострілом Сидорчука справа. Оборонці зняли м'-яч з ноги Мбокані, але зробили скидку на Беланду, який з лінії штрафного майданчика, знаходячись прямо по центру від воріт, бив без перешкод - стійка, майже хрестовина. Втративши цю нагоду, динамівці продовжили наступати й, таке враження, навіть не помітили, як суперник потурбував їхні ворота розмашистим випадом, коли Шевчук навісив зліва, а Іщенко після виносу з штрафного майданчика пробив сходу над поперечиною. Майже відразу був штрафний у виконанні киян. Беланда навісив, а Ярмоленко піймав на ногу відскок, але пробив метрів з 13-ти поруч зі стійкою.

Та стартовий штурм завершився невдало і кияни поступово втихомирилися, вочевидь збираючи сили для нових атак. Але в ці миті "Динамо" могло пропустити відразу двічі. Спершу після навісу Фоміна зліва Шовковський перевів не кутовий непереконливе замикання від Майкона. А через лічені хвилини вже сам Майкон пробив метрів з 20-ти. Шовковський відбив запущений з величезною силою перед собою, а Фомін і Довгий добити м'-яч у сітку не зуміли радше через власну незграбність, ніж через вдалі дії в обороні суперників.

Взагалі, до кінця першого тайму динамівці так і не розтормошилися. Їхніх же суперників події на полі влаштовували. Гості агресії теж не проявляли, тому перший тайм за умови обопільної апатії завершився безрезультатною нічиєю. Єдиним до кінця першого тайму моментом був штрафний у виконанні Полянського метрів з 30-ти, який Шовковський відбив на кутовий.

У перерві зустрічі нечисленні глядачі на трибунах проводжали з великого спорту олімпійську чемпіонку і чемпіонку світу з легкої атлетики Наталію Добринську. Треба "віддати належне" чиновникам з Національного олімпійського комітету України і профільної федерації, які для прощання Наталії обрали пересічну гру внутрішньої першості.

Та менше з тим - другий тайм. Його кияни, що закономірно, почали активніше. Втім, активність та не була вибуховою і суперники оборонялися спокійно й без суєти. Єдиним за перших десять хвилин другої половини гострим моментом був удар Хачерді після подачі кутового. Сам по собі постріл нічого не вартий, та є підозри, що оборонець суперників зіграв рукою. Принаймні, так вважав Хачеріді, але переконати суддю в своїй правоті він не зміг.

Перший момент кияни створили лише на 56-й хвилині, коли Іщенко в півколі завалив Беланду. Штрафний бив Ярмоленко, та на удар під поперечину на техніку від Ярмоленка Худжамов зреагував. Трохи згодом був простріл від Гусєва з 12-ти метрів після прострілу Мбокані зліва - у руки Худжамову. Блохін, розуміючи, що гра його команди виглядає академічно, провів поспіль дві заміни, випустивши замість Беланди Жермейна Ленса, а замість Сидорчука Лукмана Аруну. При цьому Ярмоленко перейшов у середину поля, а за фланги відповідали Гусєв та Ленс.

Зрештою, вболівальники цими замінами не вдовольнилися і почали скандувати прізвище Безуса. Під акомпанемент цих скандувань Аруна за зрив атаки суперника отримав попередження, а гра киян вперто не пожвавлювалася. Експресії грі додав Ярмоленко. Прокинувши м'-яч в середині поля поруч з Ємельяновим, Андрій не встигав заволодіти "кулею" і не знайшов нічого кращого, як наступити суперникові двома ногами на груди - чиста червона картка.

Лише після того господарі зрозуміли, що вірогідність втрати очок є реальною і стали діяти трохи зосередженіше. Першим забити міг Мбокані, корий після передачі Гусєва справа вдарив удотик в Худжамова. Потім той же Гусєв в підкаті ледь не обікрав Путивцева. Точніше, Олег, зігравши у підкаті, "кулю" перехопив, але Артем встиг повернутися і таки врятував ситуацію, зігравши в підкаті. Ще один шанс втратив Ленс. Вибігши на пас зі своєї половини, Жермейн піймав суперників на помилці при створенні офсайдноїх пастки і міг виходити сам на сам з Худжамовим, та голландець поспішив. Він вирішив перекидати м'-яч через воротаря відразу, метрів з 30-ти від воріт і в рамку не влучив.

Та ще один схожий момент завершився взяттям маріупольских воріт. На цей раз на передачу з глибини з правого краю вибігав Гусєв. Олег увійшов у карну зону, але рук Худжамова проскочити не зміг - пенальті. Гусєв з позначки вдарив у верхній кут і шансів воротареві суперників не залишив - 1:0.

Своїми наступними діями Павлов продемонстрував, що збирається рятувати гру. Замість Фоміна він випустив Олександра Мандзюка, а Сергія Шевчука замінив на Владислава Кулача. Та нічого, окрім хвилі активності на половині суперників, ці зміни не принесли. До небезпеки поруч з ворітьми Шовковського справа не дійшла. "Динамо" здобуло вольову перемогу над непростим суперником і підходить до кубкового двобою зі свердловським "Шахтарем" в доброму настрої і з серією без пропущених м'-ячів, яка складає вже три матчі.